منوی اصلی
سنجش پی سی
آخرین اخبار و اطلاعات آزمون های تحصیلات تکمیلی
 • sanjeshpc sanjeshpc یکشنبه 29 بهمن 1396 07:19 ب.ظ نظرات ()

  دانلود مجله webuser بهمن ۹۶ | feb 2018

  فرمت : PDF | حجم : ۱۱٫۵ مگابایت | صفحات : ۷۶  صفحه

  Download


  دانلود مجله webuser بهمن 96 | feb 2018

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc یکشنبه 29 بهمن 1396 07:18 ب.ظ نظرات ()

  توسط این افزونه در پنل مدیرریت وردپرس خود می توانید پست های خود را به طور مستقیم با تگ ها به میهن بلاگ بفرستید .

  متن کامل پست ها بدون کم و کاست منتقل شده و همینطور کلمات کلیدی و در انتهای لینک به وب سایت اصلی درج می شود که از لحاظ سئو برای وب سایت اصلی بسیار مفید خواهد بود.

  افزونه ارسال پست به میهن بلاگ
  افزونه ارسال پست به میهن بلاگ


  سایر امکانات افزونه :
  ۱- لیست وبلاگ های فارسی با دومین اتوریتی بالا
  ۲- لیست وبلاگ ها و سرویس های وبلاگ دهی انگلیسی رایگان با اتوریتی بالا
  ۳- لیست شبکه های اجتماعی برای ارسال پست ها و اشتراک گذاری
  ۴- لیست برترین انجمن های فارسی شامل ۹۵ انجمن برتر فارسی مرتب شده بر اساس الکسا
  ۵- برترین وب سایت آگهی رایگان شامل ۷۰ وب سایت آگهی رایگان مرتب شده بر اساس الکسل
  ۶- لیستی از وب سایت های انگلیسی با قابلیت درج کامنت و ایجاد لینک به وب سایت شامل ۱۵ وب سایت با اتوریتی بالای ۷۰
  ۷- ابزارهای تست و بررسی وضعیت وب سایت شامل ۵۴ ابزار رایگان ارزیابی و بررسی پارامترهای مختلف وب سایت
  ۸- امکان پیدا کردن پست بر اساس آی دی پست و اشتراک آن
  ۹- معرفی افزونه ای برای فایرفاکس برای انتقال سریع تر مطالب


  افزونه ارسال پست به میهن بلاگ

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc شنبه 28 بهمن 1396 09:06 ق.ظ نظرات ()
  توسط این افزونه در پنل مدیرریت وردپرس خود می توانید پست های خود را به طور مستقیم با تگ ها به میهن بلاگ بفرستید .

  متن کامل پست ها بدون کم و کاست منتقل شده و همینطور کلمات کلیدی و در انتهای لینک به وب سایت اصلی درج می شود که از لحاظ سئو برای وب سایت اصلی بسیار مفید خواهد بود.


  سایر امکانات افزونه :
  1- لیست وبلاگ های فارسی با دومین اتوریتی بالا
  2- لیست وبلاگ ها و سرویس های وبلاگ دهی انگلیسی رایگان با اتوریتی بالا
  3- لیست شبکه های اجتماعی برای ارسال پست ها و اشتراک گذاری
  4- لیست برترین انجمن های فارسی شامل 95 انجمن برتر فارسی مرتب شده بر اساس الکسا
  5- برترین وب سایت آگهی رایگان شامل 70 وب سایت آگهی رایگان مرتب شده بر اساس الکسل
  6- لیستی از وب سایت های انگلیسی با قابلیت درج کامنت و ایجاد لینک به وب سایت شامل 15 وب سایت با اتوریتی بالای 70
  7- ابزارهای تست و بررسی وضعیت وب سایت شامل 54 ابزار رایگان ارزیابی و بررسی پارامترهای مختلف وب سایت
  8- امکان پیدا کردن پست بر اساس آی دی پست و اشتراک آن
  9- معرفی افزونه ای برای فایرفاکس برای انتقال سریع تر مطالب

  اطلاعات بیشتر و دانلود افزونه
  آخرین ویرایش: شنبه 28 بهمن 1396 09:07 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc دوشنبه 2 بهمن 1396 09:14 ق.ظ نظرات ()

  تعریف تجارت الکترونیک:

  تجارت الکترونیک، مبادله ی الکترونیکی داده هاست. بطور کلی می‌توان گفت که مبادله الکترونیکی داده عبارت از تولید، پردازش، کاربرد و تبادل اطلاعات و اسناد به شیوه های الکترونیکی و خودکار بین سیستم های کامپیوتری و براساس زبان مشترک و استانداردهای مشخص و با کمترین دخالت عامل انسانی.

   

  در یک تعریف ساده، تجارت الکترونیکی را می‌توان انجام هرگونه امور تجاری و بازرگانی به صورت online و از طریق شبکه جهانی اینترنت بیان کرد. این تکنیک در سال های اخیر در بستر  internet رشد فزاینده ای داشته است. این امر می‌تواند شامل خرید و فروش عمده یا خرده کالاهایی فیزیکی و غیر فیزیکی (نظیر اتومبیل و یا نرم افزارهای کامپیوتری)، ارائه سرویسهای مختلف به مشتریان (نظیر مشاوره های پزشکی یا حقوقی) و دیگر موارد تجاری (هم چون تبادل کالا به کالاو راه اندازی مناقضات و مزایدات) باشند.
  هدف از به کار گیری تجارت الکترونیکی، گسترش روش های قدیمی تجارت نیست، بلکه ارائه روش جدید در انجام امور بازرگانی محسوب می‌شود. به واسطه این روش جدید کاربران قادرند که محصولات و خدمات خود را به شکل تمام وقت به تمام خریداران در سراسر جهان مستقل از مرزهای جغرافیایی و ملیت ها عرضه کنند. بسیاری از مردم، تجارت الکترونیکی را منحصر به خرید و فروش از طریق شبکه اینترنت می‌دانند، در حالی که این امر فقط بخش کوچکی از تجارت الکترونیک را تشکیل می‌دهد و این مفهوم اکنون گستره وسیعی از جنبه های مختلف تجاری و اقتصادی را دربرگرفته است. به سادگی می‌توان هر گونه تراکنش مالی، تجاری بین موسسات و افراد مختلف را در حیطه تجارت الکترونیک گنجاند. بر مبنای تعریفی که کنسرسیوم صنعت  Commercenet از تجارت الکترونیکی ارایه می‌دهد این نوع تجارت عبارت است از استفاده از کامپیوتر های یک یا چند شبکه برای ایجاد و انتقال اطلاعات تجارت که بیشتر با خرید وفروش اطلاعات، کالا و خدمات از طریق اینترنت مرتبط است. رسالت تجارت الکترونیکی فقط ارتباط نیست بلکه پی ریزی و تقویت روابط تجاری است. تجارت الکترونیکی در حال تغییر روش های تجارت خرید و حتی تغییر نحوه تفکر ماست. پس تعریف جامع تر از تجارت الکترونیک عبارت است از : تبادل اطلاعات تجاری و فروش اطلاعات خدمات وکالا با استفاده از شبکه جهانی اینترنت.

  تفاوت مبادله الکترونیکی داده ها با تجارت الکترونیک
  در موارد زیادی دیده شده که مبادله الکترونیکی داده ها را مترادف با تجارت الکترونیک دانسته و هر کدام را در جای دیگری بکار می‌برند. این دو تکنولوژی اصلاً مشابه هم نبوده و کاملاً مجزا می‌باشد. البته می‌توان اینطور گفت که تجارت الکترونیک مکمل مبادله الکترونیکی داده هاست. مبادله الکترونیکی داده بصورت مکانیزمی تعریف می‌شود که به موجب آن انتقال و تبادل داده در راستای تحقق فعالیت های تجاری با ساختار و شکل تعریف شده و بکارگیری پیام های استاندارد شده بین المللی، توسط ابزار الکترونیکی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انجام می‌شود. در حالیکه تجارت الکترونیک عبارت از مبادله تجاری بدون استفاده از کاغذ است که در آن از مبادله الکترونیکی داده ها به عنوان یک ابزار به همراه پست الکترونیک، تابلوی اعلانات الکترونیک، انتقال الکترونیک وب و سایر فناوری‌های مبتنی بر شبکه استفاده می‌شود. به‌عبارت دیگر مبادله الکترونیکی داده ها به‌عنوان ستون فقرات تجارت الکترونیک عمل می‌نماید. چنانچه از تعریف فوق بر می‌آید؛ تجارت الکترونیک حیطه ای بسیار وسیع تر از مبادله الکترونیکی داده دارد.

  ابزارهای تجارت الکترونیک
  صاحب‌نظران، ابزارهای تجارت الکترونیک را به دو بخش تقسیم می‌کنند:
  ۱ـ EDIیا( Electronic Data Interchange) یا مبادله الکترونیک داده‌ها : شبکه‌های ارتباطی هر روز در حال تحول و دگرگونی است و اجزای آن زنجیره‌وار جایگزین یکدیگر می‌شود؛ نامه‌های کاغذی جای خود را به نامه‌های الکترونیک می‌دهد و شبکه‌های ماهواره‌ای، کابل‌های نوری و اینترنت جایگزین خطوط تلفن، فکس و تلکس می‌شوند. در اکثر عرصه‌های اداری و صنعتی، مکتوب کردن اطلاعات به صورت دستی منسوخ شده است و دفاتر و بایگانی‌ها جای خود را به کامپیوترها و بانک‌های اطلاعاتی داده‌اند. در این میان، EDIمجموعه‌ای از فناوری‌هاست که ذخیره، نگهداری، بازیابی و انتقال اطلاعات را در بستری الکترونیک میسر می‌کند. این اطلاعات ممکن است مجموعه‌ای از اطلاعات مالی، مدیریتی، حساب‌های شخصی، اعتبارات مالی یا داده‌هایی در زمینه بورس اوراق بهادار یا وضعیت موجودی انبار یک شرکت باشد. EDIدرصدد است تا بتوانند دستیابی به اطلاعات را در قالبی ایمن و حفاظت‌شده تسهیل کند. EDIرا نمی‌توان بخشی از تجارت الکترونیک نامید؛ بلکه EDIابزاری است در خدمت تجارت الکترونیکی که ارتباطی مدرن را بین زنجیره‌های تأمین، ایجاد می‌کند و انتقال اطلاعات مالی و اعتباری و دسترسی به مشخصات کنترلی و همچنین اطلاعات فنی را میسر می‌سازد.
  ۲-کاتالوگ‌های شبکه‌ای : پس از تحقق EDIکه فقط پروتکل و قراردادی برای انتقال ایمن اطلاعات است، نوبت به بهره‌گیری از فناوری اطلاعات می‌رسد. کاتالوگ‌های شبکه‌ای در واقع همان کاتالوگ‌های سنتی هستند که در بستر الکترونیک قرار گرفته‌اند و امکان عرضه و تقاضای مستقیم و همزمان را فراهم می‌کنند. تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کالا و خدمات می‌توانند با ایجاد کاتالوگ‌های شبکه‌ای (معمولاً در بستر اینترنت) و بهره‌گیری از ابزارهایی همچون بانک‌ و پول الکترونیکی، به خرید و فروش محصولات خود بپردازند. همچنین، تولیدکنندگان می‌توانند برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود از همین کاتالوگ‌های شبکه‌ای، در سطحی بالاتر بهره گیرند. از فواید این سیستم می‌توان به سهولت جستجو، دسترسی به نتیجه‌های مطلوب‌تر، سهولت مقایسه و تأمین اعتبار نزد مشتریان نام برد. ضمناً به دلیل ارتباط بی‌واسطه تولیدکنندگان با مشتریان و مصرف‌کنندگان اصلیِ کالا و خدمات در این سیستم، تولیدکنندگان می‌توانند بهتر و آسان‌تر به جلب رضایت مشتریان بپردازند. تجارت الکترونیک با بهره‌گیری از این سیستم‌ها و فناوری‌ها سعی می‌کند که مشتری را به تولیدکننده نزدیک کند و با سازمان‌دهی جدید و تقسیم‌کاری نوین و حذف واسطه‌ها، هزینه‌ها را کاهش دهد و از ایجاد قیمت‌های کاذب جلوگیری کند. همچنین، تجارت الکترونیک، بر سامانه‌های حمل و نقل تأثیر می‌گذارد و با ایجاد بهینه‌ترین حالت انتقال کالا، از جابه‌جایی‌های بیهوده جلوگیری می‌کند. می‌توان گفت تجارت الکترونیک لازمه مدیریت پویای امروزی است و در سیستم‌های تولیدیِ پیوسته و بازارهای پویا نقشی اساسی را ایفا می‌کند.

  انواع تجارت الکترونیک :

  تجارت Bussiness to Business – BB:
  این نوع تجارت رد و بدل اطلاعات تجاری بین دو تاجر یا دو شرکت می‌باشد.
  تاجر اول که خود تولیدکننده است و در سایت خود تصویر و توضیحات کالا را قرار داده و امکان برقراری تماس مستقیم خود را با ارائه تلفن، فاکس، پست الکترونیک و… ایجاد می‌کند.
  تاجر دوم که خریدار است ولی خود مصرف کننده نیست و درنظر دارد این کالا را به تنهایی یا به همراه کالاهای دیگر به مشتری مصرف کننده و به صورت عمده بفروشد.خرید و فروش در این سیستم به صورت عمده می‌باشد.
  ارسال و دریافت پول از طریق سیستم سنتی (عموما بانک ها و از طریق گشایش اعتبار) است.
  حمل و تحویل کالا به روش سنتی (عموما از طریق کشتی، کانتینر و یا هواپیما) است.
  مشخصه های عمده این نوع تجارت ۳ مطلب است :
  حذف واسطه و دلال های بین تولید کننده و خریدار اصلی.
  امکان جستجو و تحقیق بسیار سریع برای خریدار جهت دستیابی به کالای با کیفیت و بهای مناسب.
  امکان دریافت اطلاعات و نظرات خریدار جهت تولید کننده پس از فروش کالا به این ترتیب می‌تواند کیفیت کالای خود را مطابق ایده های خریدار تغییر دهد.
  مثال این نوع تجارت در تجارت سنتی ایران مثل فروش کالای کارخانه های تولید لوازم خانگی به فروشگاه ها می‌باشد همچنین نمونه ای دیگر از این نوع تجارت، عملکرد شرکتی است که از این شبکه برای انجام سفارش به تولید کنندگان دریافت پیش فاکتورو فاکتور خرید و همچنین پرداخت هزینه های استفاده از EDIانجام می‌شود ولی در واقع از پنج یا شش سال پیش به شکل امروزی خود درآمده است. شرکت Ciscoیکی از اولین شرکت های بزرگی بود که در جولای ۱۹۹۶ سایت تجارت الکترونیکی خود را راه اندازی کرد بعد از آن که تلاش جدی بقیه شرکتها برای چنین امری آغاز شد.
  یک ماه بعد Microsoftنرم افزار تجاری خود را که امکان انجام فروش از طریق اینترنت را می داد به بازار عرضه کرد اکنون زمان آن بود که مسائل مالی و بانکی نیز مطرح شود.
  سپس IMBیک سیستم شبکه اقتصادی راه اندازی کرد و شروع به بازاریابی برای استراتژی های تجارت الکترونیکی خود کرد. شرکت نیز با همکاری شرکت First Data Cropو برای رقابت با IBMسیستم MSFDCرا به بازار عرضه کرد

   

  تجارت Business to Consumer:
  بیشترین سهم در انجام تجارت الکترونیکی از نوع BCرا خرده فروشی تشکیل می‌دهد. تجارت بین فروشنده و خریدار که در حال حاضر جزو متداول ترین تراکنش ها در حیطه تجارت الکترونیکی بر روی اینترنت است و یک نوع B2Cمحسوب می‌شود این نوع تجارت به معنای ارتباط مستقیم مصرف کننده تنهایی با تاجر یا تولید کننده و پرداخت بهای کالا از طریق اینترنت می‌باشد.
  تاجر یا تولید کننده در سایت تصویر وتوضیحات وبهای کالا را قرار داده و امکان خرید آن را به صورت مستقیم (online) را بری مصرف کننده ایجاد میکند. خرید و فروش در این سیستم به صورت تک فروشی می‌باشد.
  ارسال و دریافت پول از طریق یک واسطه بنام سیستم بانکی تجاری انجام می‌شود از سوی دیگر حمل کالا از طریق پست یا توسط خود شرکت انجام میگیرد.
  مشخصه های عمده این نوع تجارت ۳ مطلب زیر است :
  حذف واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده.
  پرداخت مبلغ مورد نیازبه سهولت و از پشت کامپیوتر شخصی خود با داشتن کارت قابل شناسایی سیستم بانکی (merchant account) و صرفه جویی در وقت و هزینه.
  امکان ارتباط مستقیم مصرف کننده با تولید کننده درجهت دریافت نظرات مصرف کننده نسبت به کالاهای ارائه شده. مبالغ دراین نوع تجارت برا ی هر تراکنش پائین بوده و به عنوان تک فروشی باید باشد زیرا :
  الف ) مشتری جهت خرید مستقیم (online) برای پرداخت مبالغ بالا به این روش، ریسک نمیکند.
  ب ) سیستم بانکی تجاری بابت ارائه این سرویس بین ۲ تا ۱۰ درصد از هر معامله کم کرده و به تولید کننده بازپرداخت میکند.
  این نوع تجارت با گسترش WEBبه سرعت افزایش کرد و اکنون به راحتی می‌توان انواع واقسام از شیرینی گرفته تا اتومبیل و نرم افزارهای کامپیوتری را از روی اینترنت خریداری کرد.
  B2Cاز حدود ۵ سال پیش با راه اندازی سایت هایی چون AmazonوCDNOWآغاز شد. اغراق نیست اگر پیشگام درامر B2C«راجف بزوس» بدانیم که در سال ۱۹۹۴ شرکت Omazonرا بنا نهاد. وی که یک تاجرکم تجربه در امر خرده فروشی بود سایت خود را فقط به هدف فروش کتاب از طریق اینترنت را ه اندازی کرد. این ایده ساده مقدمه ای بود برای تحول جهانی.

  مزایای تجارت الکترونیک نسبت به تجارت سنتی
  قبل از هر چیز تفاوت اصلی و اساسی میان تجارت الکترونیک و تجارت سنتی در این است که در تجارت سنتی، تجارت بصورت چهره به چهره و مبادلات پول از طریق شبکه بانکی و یا بصورت نقدی صورت میگیرد و در تجارت الکترونیک کلیه فرآیندهای تجاری از طریق بستر اینترنت انجام میپذیرد. با این حال مزایای تجارت الکترونیک را می‌توان به ۷ دسته اصلی تقسیم کرد:

  • بستر مناسب و قدرتمند تبادل اطلاعات
  با استفاده از بستر اینترنت اطلاعات کاملی از محصول و خدمات با سرعت بسیار بالا در میان فروشنده و خریدار قابل انتقال است. به راحتی از طریق ابزارهای مختلفی مثل پست الکترونیک، گفتگو آنلاین و سایر ابزارهای مشابه می‌توان به تبادل اطلاعات پرداخت.
  • حذف واسطه ها در بازار
  یکی از مهمترین دستاوردها در تجارت الکترونیک حذف واسطه هاست. با حذف این واسطه ها قیمت ها بین ۱۵ تا ۵۰ درصد کاهش مییابد و در نتیجه رقابت به شکل شدیدتری بالا میگیرد.
  • بالا رفتن قدرت خرید خریداران
  با توجه به عواملی از قبیل حذف واسطه ها و در نتیجه کاهش قیمت ها در بازار، قدرت خرید خریداران تا مقدار زیادی افزایش مییابد.
  • پیدایش بازارهای بیشتر برای تولید کنندگان و فروشندگان
  بستر اینترنت به فروشندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند محصول و یا خدمات خود را با هزینه هایی بسیار اندک نسبت به تجارت سنتی و در وسعت جهانی عرضه نمایند. در نتیجه تعداد مشتریان یا خریداران بسیار بیشتر از خریداران سنتی است.
  • سفارشی بودن محصولات
  در بستر تجارت الکترونیک مشتریان براحتی می‌توانند محصولات مورد نظر خود را با استفاده از کسب اطلاعات دقیق نسبت به آن محصول و یا مقایسه آن با سایر محصولات مشابه پیدا کنند و آن را با هزینه و صرف وقت کمتر سفارش دهند.

  • خدمات پشتیبانی بهتر در تجارت الکترونیک با توجه به وجود نرم افزارهای پشتیبانی قدرتمند، شرکت های عرضه کننده محصول و یا خدمات به شکلی سریعتر و ارزان تر با مشتریان خود در ارتباط هستند. مشتریان نیز براحتی مشکلات خود را مطرح کرده و شرکتهای عرضه کننده نیز پشتیبانی قوی تری ارائه می‌دهند.

  • ورود شرکت های جدید و نوپا به عرصه رقابت تجارت الکترونیک
  با استفاده از بستر اینترنت به ورود شرکت های جدید و کم بنیه اجازه می‌دهد که بتوانند با شرکت های با سابقه بیشتر رقابت کنند. در بسیاری موارد دیده شده است که شرکت های نوپا با ایتفاده از اتخاذ تصمیم ها و سیاست های درست تجاری گوی سبقت را از شرکت های کهنه کار ربوده اند.

  در پایان کتاب مفید و کاملی را برای دانلود خدمت شما معرفی می کنیم  :

  Laudon’s E-commerce 2017: Business, Technology, Society emphasizes three driving forces behind the expanding field of e-commerce: technology change, business development, and social issues. A conceptual framework uses the templates of many modern-day companies to further demonstrate the differences and complexities in e-commerce today. An in-depth investigation of companies such as Uber, Airbnb, Instacart, and others kick-off the course while preparing students for real-life scenarios.

  In the Thirteenth Edition, Laudon and Traver add new or update existing case studies to match developments in the e-commerce field as they exist in today’s tech world. They built in additional video cases for each chapter, making the material even more accessible to students as they prepare for their future roles in business.

  دانلود کتاب Pearson E-Commerce
  دانلود کتاب Pearson E-Commerce

  فرمت : PDF | حجم : ۱۹ مگابایت | صفحات : ۹۱۷ صفحه

  دانلود کتاب E-commerce 2017

   


  تجارت الکترونیک E-commerce

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic