منوی اصلی
سنجش پی سی
آخرین اخبار و اطلاعات آزمون های تحصیلات تکمیلی
 • sanjeshpc sanjeshpc پنجشنبه 30 شهریور 1396 06:29 ب.ظ نظرات ()
  حرف آخر منصوریان پس از استعفا

  استعفای منصوریان
  استعفای منصوریان

   

  ورزش > لیگ برتر – منصوریان شب گذشته از سمت خودش در استقلال استعفا داد.

  علیرضا منصوریان شب گذشته انگار دلش نمی خواست ورزشگاه را ترک کند.شاید آخرین بار باشد که تا سال های سال به او لقب سرمربی استقلال بدهند.دلش گرفته بود و وقتی علی چینی در تونل ورزشگاه آزادی دنبالش آمده بود تا با هم از استادیوم خارج شوند دوباره شیشه خودرو را پایین داد و با بچه های خبرنگار حرف زد.او سعی می کرد در آخرین لحظات دل همه را به دست بیاورد.

  با همه این شرایط وقتی با آخرین خبرنگار روبرو شد خطاب به او گفت:«دراستقلال همه را می بخشم غیر از یک نفر. من این حرف را در رختکن و به بچه ها هم زدم.»

  این اتفاق در حالی افتاده است که سه مربی برکنار شده استقلال در سالیان قبل هم حرفی مشابه را در روزهای آخر زده بودند و اصلا مشخص نیست که این یک نفر چه کسی است که هیچ کسی حاضر نیست او را ببخشد!


  حرف آخر منصوریان پس از استعفا

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc دوشنبه 27 شهریور 1396 08:41 ب.ظ نظرات ()
  تولید گوشت توسط عشایر

  قائم مقام سازمان امور عشایری با تاکید بر اینکه عشایر ایرانی با نقش موثر خود در تولید نمادی از اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: از 4 میلیون هکتار از مراتع کشور حدود 34 هکتار در اختیار یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت عشایر است.وی گفت: عشایر ایران جمعیتی بالغ بر 1.8 درصد جمعیت کشور را شامل می شوند ولی 25 درصد گوشت قرمز کشور را تولید می کنند که از مصادیق بسیار خوب بهره وری در تولید هستند به طوریکه هر یک نفر از عشایر گوشت 16 ایرانی را تولید می کند.

  عشایر
  عشایر

  وی افزود: حدود یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت عشایری کشور از طوایف و ایل های مختلف همچون شاهسون، بختیاری، کرمانج و… در بیش از 15 هزار سامانه عشایری کشور پراکنده هستند و بیش از 24 میلیون راس دام سبک کشور را که حدود 28 درصد جمعیت دام کشور هست را در اختیار دارند.
  وی همچنین گفت: جامعه عشایری یک جامعه مولدی هستند که با به کارگیری استراتژی کوچ و مبتنی بر دام و مرتع زندگی خودشان را می چرخانند در بحث تولید نقش به سزایی برای کشور دارند.
  علایی مقدم ادامه داد: عشایر کمترین توقع و مزاحمت را برای دولت و حاکمیت دارند ولی بیشترین کارایی و بهره وری را این جامعه دارند.
  قائم مقام سازمان امور عشایری گفت: از میزان کل 19 میلیون راس بزی که در کشور وجود دارد 8 و نیم میلیون راس آن در جامعه عشایری وجود دارد که از این میزان حدود 130 هزار تن شیر و بیش از 30 هزار تن گوشت قرمز تولید می شود.
  وی در خصوص تولید صنایع دستی توسط عشایر، اظهار داشت: همچنین 40 درصد فرش صادراتی کشور از محل تلاش های عشایری هست و در بخش صنایع تبدیلی و گردشگری این جامعه فعالیت های خوبی دارند.
  قائم مقام سازمان امور عشایری ایران در مورد برنامه های این سازمان افزود: با حمایت دولت و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت در سال جاری و سال آینده حدود 1000 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره و با بازپرداخت طولانی مدت در 7 برنامه اساسی به عشایر پرداخت خواهد شد که مهم ترین آن تکمیل زنچیره تولید گوشت قرمز تا سر سفره مردم است.
  وی گفت: همچنین تکمیل زنجیره تولید لبنیات و فرآورده های لبنی ، توسعه باغدار در اراضی شیب داری که در اختیار عشایر است، توسعه گردشگری، توسعه صنایع تبدیلی و فراوری، توسعه کشت گیاهان دارویی و فعالیت شرکت های دانش بنیان و جوانان و زنان عشایری از دیگر برنامه ها در جهت تنوع بخشی تولیدات عشایری و برنامه های این سازمان است.
  وی افزود: تلاش دولت این است که میزان سرانه درآمد عشایر را که در حال حاضر به طور میانگین یک میلیون و یکصد هزار تومان است به بیش از دو و نیم میلیون تومان تا برنامه ششم برسانیم که این مهم با استفاده از دانش بومی عشایر و تلفیقی از علم و تحقیقات و انتقال یافته های تحقیقاتی به عشایرمحقق می شود.
  علایی مقدم اضافه کرد: مهم ترین وظیفه سازمان امور عشایر ایران و به تبع آن ادارات عشایر استان ها این هست که ارایه خدمات و پشتیبانی از عشایر کوچنده داشته باشند به طوریکه عشایر بکارگیری استراتژی کوچ به دنبال آب مجازی یعنی علوفه هستند.
  وی گفت: با توجه به تنوع اقلیمی کشور ما و استقرار عشایر در 15 هزار سامانه، تامین اعتبار برای عشایر و اختصاص بودجه های بلاعوض برای ارایه خدمات به کوچندگان در زمینه ایل راه ها و تهیه و تدارک انرژی های نو از جمله پنل های خورشیدی، ارتقای بهداشت و سلامت خانوارهای عشایری می تواند از جمله مهم ترین اقدامات برای رفع مشکلات عشایر کشور باشد.
  این مسئول افزود: در دولت بعد از 10 سال شورای عالی عشایری کشور تشکیل شده و دو مصوبه بسیار خوبی در آن داشته ایم که بیش از 13 وزارت خانه و چندین دستگاه در ارتباط هستند که در 2 موضوع مهم ارتقای سطح دانش و مهارت خانوارهای عشایری در طول برنامه ششم و ارتقای فرهنگ و مذهب و تداوم فرهنگ اصیل ایرانی عشایری هست.
  وی اظهار داشت: ای دو موضوع همراهی و همیاری سازمان برنامه و بودجه و همچنین دستگاه های فرهنگی را می طلبد.

  منبع  :http://www.irna.ir/fa/News/82668490


  تولید گوشت توسط عشایر

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc دوشنبه 27 شهریور 1396 08:33 ب.ظ نظرات ()
  جمعیت دام سبک کشور

  وجود 44 میلیون راس گوسفند و 19 میلیون راس بز در کشور

  حسن رکنی روز دوشنبه در همایش بین المللی روز جهانی بز که در موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، تاکید کرد: جمعیت دام سبک کشور تقریبا بالا است و یکی از برنامه های طولانی مدت ما این است که جمعیت دام را محدودتر ولی موثرتر با بهره وری و بازده بالاتر کنیم.
  وی افزود: می توان از تجریبات بعضی از کشورها مثل نیوزیلند استفاده کرد طوری که جمعیت دام سبک را به حدود یک سوم برسانیم و صادرات را به سه برابر افزایش دهیم که این موضوع اقدامات زیادی را می طلبد.   معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام با اشاره به اینکه یکی از برنامه های طولانی مدت وزارت جهاد کشاورزی، کاهش تعداد دام های سبک همراه با افزایش بهره وری و بازده بیشتر است، گفت: اکنون 44 میلیون راس گوسفند و نزدیک به 19 میلیون راس بز در کشور وجود دارد.

  goat-بز
  goat-بز

  رکنی اضافه کرد: سازمان جنگلها اعلام می کند که شرایط مراتع با تعداد دام ها همخوان نیست ولی پرورش بهینه دام در توسعه مراتع و بهره وری آن موثر است.
  وی با بیان اینکه یکی از برنامه ها برای کاهش تعداد دام باید توجه به مسایل محیطی و مسایل ژنتیکی در کنار هم باشد، اظهار داشت: کشاورزان ما بیشتر به تولید نگاه می کنند و به بازار توجه چندانی ندارند؛ بر تکمیل زنجیره کسب و کار تاکید داریم ولی در این قسمت نقص و مشکل زیادی وجود دارد.
  معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت روز جهانی بز، افزود: یکی از مشکلات جدی در دنیا موضوع کم آبی و بیابانی شدن و خشکسالی است.
  وی اظهار داشت: حدود 36 درصد از جمعیت دنیا در استرس بی آبی و کم آبی هستند و براساس مطالعات محققان 20 درصد از دنیا متاثر از این موضوع است و کشور ما جزو کشورهای کم آب با متوسط بارندگی 250 میلی متر از متوسط جهانی 750 میلی متر است.
  وی گفت: سه برابر متوسط جهانی نیز معادل 2 هزار و 100 میلی متر تبخیر داریم و همچنین 70 درصد بارندگی ها در غیرفصل انجام می شود و 30 درصد بارندگی موثر نیز فقط در 4 استان کشور انجام می شود.
  رکنی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای خشک که شرایطی همچون کشور ما را دارند یکی از موضوعات مورد توجه آنان بحث بز و دام سبک برای تامین غذا است.
  وی بیان داشت: 70 درصد جمعیت بز در 10 کشور دنیا مثل پاکستان، بنگلادش، چین و… است ولی تطابق پذیری این حیوان در تمام شرایط و کشورها تقریبا ممکن است.
  معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در بعضی از استان ها که به نظر غیر ممکن بود تطبیق بز، توانسته بود به خوبی خود را با شرایط منطبق کند و اقتصاد خوبی را برای خانوارها به دنبال داشته است.
  وی گفت: عشایر کسب و کار توجه خوبی دارند به طوریکه ده ها فراورده لبنی را تولید و در زمان خود عرضه می کنند که نشان ازهوشمندی بالا و نگاه به بازار دارد.
  معاون وزیر ادامه داد: در بحث ژنتیک دام نیز در بخشی از ظرفیت دانشگاه ها استفاده شده و بعضی از دانشگاه ها اقدامات خوبی را در نژادهای بز داخلی جهت شکوفایی پتانسیل ها آغاز کرده اند که شرایط چندقلوزایی و تولید شیر آن ها را افزایش داده است.
  وی افزود: جهت همین اقدامات موسسه علوم دامی با کمک بخش خصوصی اقدام ارزشمندی را انجام می دهند به طوریکه 2 هزار راس از بزهای مهابادی را به موسسه انتقال داده اند تا ظرفیت های ژنتیکی آن بررسی می شود برای تهیه مواد ژنی و انتقال به مناطق مختلف کشور انجام می شود.
  رکنی اضافه کرد: بعضی از شرکت های سرمایه گذار نیز در بحث استفاده از ژن های جدید در کشور که در دنیا وجود دارد که می تواند شرایط خوبی را برای پرورش و تولید بهینه انجام می دهند.
  وی اظهار داشت: در افق 1404 پیش بینی می شود جمعیت بز از 19 میلیون به 15 میلیون کاهش یابد و تولید شیر 30 درصد افزایش یابد و گوشت قرمز 10 درصد برای این افق افزایش یابد که این راه نیاز به انرژی و همراهی بیشتر بخش های مختلف دارد.

   

  منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82668518


  جمعیت دام سبک کشور

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc دوشنبه 27 شهریور 1396 07:46 ب.ظ نظرات ()
  یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مرضیه شاهدایی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست افزود: در این نمایشگاه 65 شرکت از آلمان، 49 شرکت از ایتالیا، 18 شرکت از اتریش، 24 شرکت از ترکیه و 15شرکت از فرانسه حضور دارند.
  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی هدف از برگزاری یازدهمین دوره این نمایشگاه را رونق بازار صنایع پلاستیک داخلی، بازاریابی جهانی و بهبود فضای کسب و کار در این صنعت عنوان کرد.
  شاهدایی افزود: در این نمایشگاه که از دوم تا پنجم مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، 600 شرکت داخلی و 524 شرکت خارجی حضور دارند، در حالی که در دهمین دوره این نمایشگاه 400 شرکت داخلی و 500 شرکت خارجی و در نمایشگاه نهم فقط 250 شرکت خارجی مشارکت کردند.
  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه نمایشگاه ایران پلاست از مهم ترین نمایشگاه های منطقه خاورمیانه و آسیا در زمینه صنعت پتروشیمی و پلیمر به شمار می رود، گفت: این نمایشگاه، فرصت های اقتصادی زیادی را می تواند برای فعالان صنعت پلیمر کشور فراهم کند.

  نمایشگاه ایران پلاست
  نمایشگاه ایران پلاست

  شاهدایی افزود: تلاش داریم از فرصت طلایی که پس از برجام در کشور ایجاد شد، برای توسعه صنعت پتروشیمی استفاده کنیم.
  معاون وزیر نفت توسعه بازار داخلی، افزایش صادرات، جذب سرمایه گذاری خارجی و کسب فناوری های جدید را از اهداف گسترش حضور شرکت های خارجی در کشور عنوان کرد.
  شاهدایی تاکید کرد، توسعه صنعت پتروشیمی و پلیمر می تواند، زمینه اشتغالزایی را فراهم کند.
  به گزارش ایرنا، در یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست که از دوم تا پنجم مهرماه در تهران برگزار می شود، با هماهنگی دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنایع ارزش آفرین اعلام می‌شود که بر اساس آن، تولیدکنندگان داخلی با اطلاع از تحولات جدید می‌توانند نسبت به انجام سرمایه گذاری جدید با مشارکت خارجی اقدام کنند.
  علاوه بر حضور شرکت‌های اروپایی در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست، سفر هیات‌های تجاری و اقتصادی، فعالان صنایع پلاستیک و پلیمری از کشورهای مختلف هم در نمایشگاه امسال قطعی شده است.
  امسال در قالب هیات تجاری و یا به صورت انفرادی بازدیدکنندگان تخصصی از کشورهای آلمان، رومانی، صربستان، فرانسه، یونان، اسلواکی، ترکیه، اوکراین و کانادا از آمریکا شمالی از یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید خواهند کرد


  یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc دوشنبه 27 شهریور 1396 07:27 ب.ظ نظرات ()
  برداشت گردو در کرمان

  برداشت 4000 تن گردو از باغ های مناطق سردسیر جنوب کرمان
  رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: سطح زیرکشت محصول گردو درمنطقه جنوب کرمان سه هزار و 360 هکتار است که از این سطح زیر کشت چهارهزار تن گردو برداشت شد.سید یعقوب موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عمده باغ های گردوی جنوب کرمان در مناطق ساردوئیه، جبالبارز، دلفارد و بحرآسمان جیرفت قرار دارد، افزود: برداشت گردو از باغ‌های گردوی این منطقه از نیمه دوم شهریور ماه سال جاری آغاز شده است.

  برداشت گردو
  برداشت گردو

  وی اظهار کرد: برای جلوگیری از سیاه شدن مغز محصول برداشت شده گردو توصیه می‎شود، کشاورزان بلافاصله پس از برداشت نسبت به پوست ‎کنی محصول خود اقدام کنند.
  وی گفت: جنوب کرمان رتبه پنجم سطح زیر کشت و تولید گردوی کشور را به خود اختصاص داده است و این یک ظرفیت بسیار خوبی برای این منطقه است.
  سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان برداشت می شود.
  سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب را زیر پوشش دارد.


  برداشت گردو در کرمان

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc یکشنبه 26 شهریور 1396 10:47 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc شنبه 25 شهریور 1396 03:56 ق.ظ نظرات ()

  بنابر مصوبه هیات دولت، خودروهای وارداتی باید 8 برابر خودروهای داخلی خودرو فرسوده از رده خارج کنند. حال آنکه خودروهای پرمصرف داخلی نقش اساسی در افزایش آلودگی هوا دارند؛ با وجود این وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین روزهای کاری خود از معاون اول رئیس‌جمهور درخواست کرد که بند مربوط به اسقاط خودروهای فرسوده از سوی خودروسازان داخلی مورد بازنگری قرار بگیرد و خودروسازان داخلی از اسقاط یک خودرو معاف شوند. اما این درخواست از سوی هیات دولت دوازدهم رد شد تا خودروسازان همچنان جریمه پرمصرفی خودروهای تولیدی خود را پرداخت و در چرخه خروج فرسوده‌ها نیز نقشی ایفا کنند.بررسی  مشخصات فنی و رتبه انرژی خودروهای داخلی نشان می‌دهد مصرف سوخت 20‌ خودروی داخلی، بالاتر از 8‌لیتر در صد کیلومتر است؛ بنابراین خودروسازان باید به ازای تولید هر یک از این خودروها یک خودروی فرسوده اسقاط کنند. بر این اساس خودروهای دارای مصرف سوخت بیش از 8 لیتر را عمدتا خودروهای قدیمی، ملی و چینی تشکیل می‌دهند.آنگونه که به‌نظر می‌رسد هدف دولت از ورود خودروسازان داخلی به چرخه خروج فرسوده‌ها در راستای افزایش نقش خودروسازان در رویه‌های مربوط به کاهش آلودگی هوا است. با توجه به اینکه تولید‌کنندگان نیز همچون وارد‌کنندگان با در نظر گرفتن میزان مصرف سوخت محصولاتشان ملزم به خروج خودروی فرسوده شدند، به این ترتیب این سوال مطرح می‌شود که الزام به اسقاط خودروی فرسوده از سوی تولیدکنندگان داخلی آیا منجر به کاهش مصرف سوخت خودروهای پرمصرف داخلی می‌شود یا اینکه تولید این خودروها ادامه خواهد یافت و هزینه تحمیلی به خودروسازان از مشتریان اخذ می‌شود؟

  تصویر داستان تولید ملی و خودروهای فرسوده
  خودروی ملی

  به‌طور حتم سال آینده شورای رقابت در حین بررسی هزینه‌های مترتب بر خودروسازی کشور برای تعیین قیمت، باید هزینه خروج فرسوده‌ها از ناحیه تولیدکنندگان را نیز در نظر بگیرد. هزینه‌ای که از ناحیه بی‌درایتی تولیدکننده داخلی بر مصرف‌کننده تحمیل خواهد شد. موضوع بر سر تولید خودروهای پرمصرفی است که اگرچه خودروسازان به‌دلیل قدیمی بودن پلت‌فرم این خودروها قادر به تعدیل مصرف سوخت آنها نیستند، اما به‌راحتی می‌توانند هزینه تحمیلی دولت در این زمینه را از مشتری اخذ کنند. اما داستان به آخرین جلسات کاری هیات دولت یازدهم برمی‌گردد، جلساتی که در آن شرایط جدید شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و داخلی در ازای اسقاط خودروهای فرسوده اعلام شد.بر این اساس هیات دولت تصویب کرد که خودروهای پرمصرف داخلی از ابتدای سال آینده مشمول اسقاط خودروهای فرسوده می‌شوند؛ به‌طوری‌که با تولید خودروهای سواری داخلی با مصرف سوخت 8 لیتر، بین 8 تا 5/ 8 لیتر، 5/ 8‌ لیتر و بیشتر در صد کیلومتر باید یک دستگاه خودروی فرسوده از سوی خودروساز اسقاط شود. در حالی هیات وزیران جریمه خودروهای پرمصرف داخلی را اسقاط یک خودرو در نظر گرفت که میزان اسقاط این نوع خودروها برای واردکنندگان را بین 2 تا 8 خودرو در پنج گروه در نظر گرفت.

  افزایش قیمت یا کاهش مصرف سوخت؟

  در شرایطی مصوبه دولت درباره اسقاط خودروهای فرسوده در راستای جریمه محصولات پرمصرف خودروسازان داخلی در نظر گرفته شده است که بسیاری این موضوع را موجب افزایش قیمت محصولات پرمصرف داخلی عنوان می‌کنند؛ چراکه یکی از اولین راهکارهای خودروسازان هنگام افزایش هزینه‌های تولید محصولاتشان افزایش قیمت بوده است.از آنجا که قیمت هر گواهی اسقاط خودرو بنابر تصمیم ستاد مدیریت و مصرف سوخت 2 میلیون و 500 هزار تومان است که در برخی موارد تا 3 میلیون تومان نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین قیمت تمام شده برخی از خودروهای تولید داخل که مشمول این مصوبه می‌شوند با افزایش مواجه خواهد شد که در نهایت در قیمت خودرو لحاظ می‌شود.بررسی مصرف سوخت خودروهای تولید داخل نشان می‌دهد، محصولاتی چون خودروهای سمند LX، سمند سورن، ساندرو اتومات، جک J5 اتومات، جک S5 دستی و اتومات، لیفان 620، لیفان X50، لیفان X60، آسا، لندمارک، آریزو 5 اتومات، تیگو دستی و اتومات، پژو 405 GLX، پژو 405، پژو 405 GLX دوگانه‌سوز، پژو 405 ELX، پژو پارس ELX، پژو پارس، پژو پارس دوگانه‌سوز، MVM550، MVM530 دستی و اتومات شامل این مصوبه جدید هیات دولت می‌شوند؛ چراکه مصرف سوخت این خودروها بالای 8 لیتر در صد کیلومتر است؛ بنابراین چون خودروسازان در سال آینده باید به‌ازای تولید هر یک از این محصولات یک خودروی فرسوده اسقاط کنند در نهایت تولید گران‌تر تمام می‌شود.هرچند خروج فرسوده‌ها از چرخه تولید ابزاری است به‌منظور خروج خودروهای پرمصرف از چرخه تولید، اما کارشناسان تاکید دارند خودروسازان از مسیر افزایش قیمت، افزایش هزینه ناشی از این موضوع را جبران می‌کنند.

  در این مورد، فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با بیان اینکه این مصوبه هزینه تولید برخی خودروها را دو تا سه میلیون تومان افزایش می‌دهد، می‌گوید: از آنجا که خودروسازان همواره هزینه افزایش قیمت تمام شده تولید را از مشتریان دریافت کرده‌اند بنابراین با اجرای این مصوبه، افزایش هزینه از جیب مشتریان پرداخت می‌شود. وی با اشاره به نقش شورای رقابت در این زمینه افزود: تنها در صورت دخالت شورای رقابت در این زمینه، خودروساز قادر به افزایش قیمت نخواهد بود.وی با بیان اینکه این موضوع موجب افزایش 10 درصدی قیمت خودرو خواهد شد، می‌گوید: هرچند هدف جریمه پرمصرفی خودروهای تولید داخلی بوده است، اما حجم جریمه به اندازه‌ای نیست که خودروساز را ترغیب به تغییر در روند تولید محصولات کند.به اعتقاد وی، اگر همانقدر سختگیری که دولت در حوزه خودروهای وارداتی اعمال می‌کرد در بخش تولیدی کشور نیز اعمال می‌شد تاکنون وضعیت تولید خودروهای... [ ادامه مطلب ]

  داستان تولید ملی و خودروهای فرسوده
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sanjeshpc sanjeshpc شنبه 25 شهریور 1396 03:42 ق.ظ نظرات ()
  طراحی عجیب خودروی مفهومی جدید رنو

  رنو در نمایشگاه فرانکفورت امسال در کنار معرفی هاچ‌بک اسپرت مگان RS، از کانسپت خیره‌کننده‌ای بنام Symbioz نیز رونمایی کرده است. این یک هاچ‌بک پنج‌در تمام الکتریکی است که می‌تواند به یک اتاق اضافه در خانه تبدیل شود! بله کانسپت Symbioz ایدهٔ بسیار جالبی را ارائه کرده و به معنای واقعی کلمه می‌تواند یک اتاق ماجولار را به خانه اضافه کند.
  این کانسپت توانایی ارتباط با خانه را دارد و نشان می‌دهد که یک ماشین می‌تواند خانهٔ افراد را گسترش دهد. البته این کانسپت نشان‌دهندهٔ دیدگاه رنو در مورد خودروهای سال 2030 است یعنی زمانی که وسایل نقلیهٔ قادر خواهند بود به‌طور کامل با خانه‌ها، شهرها و زیرساخت‌های جاده ارتباط برقرار کنند. این نخستین بار در صنعت خودروسازی است که خودرویی با توانایی ارتباط و اتصال با خانه معرفی می‌گردد.
  معاون ارشد رنو آقای «Thierry Bollore» در مورد این کانسپت گفته است:

  «روش‌های استفادهٔ ما از خودروها در حال تغییر است. در حال حاضر یک خودرو چیزی بیشتر از وسیله‌ای برای رفتن از مکانی به مکان دیگر است. فناوری‌های جدید خودروها را به فضایی تعاملی و شخصی تبدیل کرده‌اند که سرنشینان را به سایر خودروها، افراد و اشیاء اطراف آن‌ها متصل می‌کند. بنابراین تصور می‌شود که در سال 2030 استفاده از انرژی‌های کارآمد، ارتباطات و رانندگی خودکار، زندگی و سفرهای ما را بهبود ببخشد».

  کانسپت Symbioz با سقف صاف و کوتاه، کابین بزرگ، چراغ‌های جلوی C شکل و چراغ‌های عقب LED، پس از کانسپت فوق‌العادهٔ Trezor که سال گذشته در نمایشگاه پاریس رونمایی شد، یکی دیگر از کانسپت‌های جالب رنو محسوب می‌شود. همچنین این سازندهٔ فرانسوی معتقد است که در آینده‌ای نه‌چندان دور یعنی سال 2030 اکثر ما با خودروهای الکتریکی رانندگی خواهیم کرد.
  به همین دلیل کانسپت Symbioz هم فاقد موتور درون‌سوز بوده و بجای آن از دو موتور الکتریکی استفاده می‌کند که در محور عقب نصب شده‌اند و هرکدام یکی از چرخ‌های عقب را به حرکت درمی‌آورند. انرژی موردنیاز این باطری‌ها هم توسط پکیج بزرگ باطری‌های 72 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که در کف خودرو قرار گرفته‌اند. موتورهای الکتریکی این کانسپت مجموعاً 670 اسب بخار قدرت و 660 نیوتن متر گشتاور دارند و می‌توانند آن‌را در کمتر از 6 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسانند.
  همچنین این کانسپت تمام الکتریکی می‌تواند با یک‌بار شارژ کامل باطری‌هایش بیش از 500 کیلومتر را در شرایط و دنیای واقعی بپیماید. این در حالی است که امکان شارژ 80 درصد از باطری‌ها از طریق شارژر بی‌سیم القایی ظرف مدت تنها 20 دقیقه نیز فراهم شده است. علاوه بر این، Symbioz به‌اندازه‌ای هوشمند است که می‌توانند به‌طور خودکار به رانندگی بپردازد. بدین منظور در آن حالتی به نام Mind-off تعبیه شده که با فعال کردن آن ماشین به‌طور کامل کنترل خود را به دست می‌گیرد.
  هنگام فعال شدن این حالت، به‌طور خودکار داشبورد جمع می‌شود درحالی‌که برای استراحت، خواندن کتاب یا صحبت با دیگر سرنشینان، امکان چرخش صندلی‌های جلو به سمت مخالف هم وجود دارد. همچنین کامپیوتر خودرو نیز با استفاده از سنسورهای فراوان، به‌طور خودکار سرنشینان را تشخیص داده و تنظیمات صندلی و سایر تنظیمات شخصی آن‌ها را اعمال می‌کند. هرچند کانسپت Symbioz برای تولید در نظر گرفته نشده است اما به گفتهٔ رنو تا اواخر امسال یک خودروی الکتریکی خودران و متصل آزمایشی را بر اساس این کانسپت تولید خواهد کرد که نشان‌دهندهٔ چشم‌انداز میان‌مدت این برند فرانسوی تا پیش از سال 2023 است.

  خودروی مفهومی رنو
  خودروی مفهومی رنو

   نیسان-رنو اعلام کرده این گروه خودروسازی تا سال 2021 فروش سالانه‌ خودروهایش از 10 میلیون به بیش از 14 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت .ائتلاف نیسان-رنو قصد دارند با همکاری نزدیک‌تر تا سال 2022 حدود 12 میلیارد دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. به گزارش رویترز، بخشی از این صرفه‌جویی‌ها به لطف همکاری با خودروسازی میتسوبیشی میسر شده است.

  Symbioz Concept
  Symbioz Concept

  مطابق پیش‌بینی‌ها، سطح درآمد این گروه خودروسازی نیز با افزایش 30 درصدی به 240 میلیارد دلار خواهد رسید. رنو-نیسان توانسته است از آغاز سال جاری با تحویل بیش از 5 میلیون و 270 هزار دستگاه خودرو به مشتریانش، از بزرگانی چون فولکس‌واگن و تویوتا نیز پیشی بگیرد. در‌حالی‌که بیش از 18 سال از ائتلاف رنو و نیسان می‌گذرد، این اولین بار است که این گروه، خودروهایی بر پایه پلت‌فرم‌های مشترک تولید می‌کند. رنو-نیسان قصد دارد تا آن زمان دوازده مدل خودروی تمام برقی نیز به بازار بدهد تا موفقیت «لیف» را تکرار، و پیشتازی‌اش را حفظ کند.

  Renault-Symbioz_Concept-2017
  Renault-Symbioz_Concept-2017

  طراحی عجیب خودروی مفهومی جدید رنو

  ادامه مطلب ...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic